Solární elektrárny

Výhody fotovoltaiky

Až 200 000 Kč na dotacích

Jen dobře postavené projekty mohou získat dotaci, která se blíží až 50% z celkových nákladů. Vyřídíme za Vás administraci a získáme Vám dotaci.

Vydělávejte když máte elektřiny více

S naší unikátní virtuální baterií nepřijdete o vyrobenou elektřinu. Uložíte si ji na později až ji budete potřebovat, tak Vám ji zase vrátíme.

Uspořte i mnohem více než 12 000 Kč ročně

Průměrná úspora s fotovoltaickými panely je 12 000 Kč ročně na elektřině.Čím více však bude zdražovat, tím více bude Vaše celková úspora vyšší.

Proč fotovoltaiku od nás?

  • Poradíme Vám jaké řešení je pro Vás ideální
  • Zajistíme za Vás dotaci z programu Nová zelená úsporám
  • Získáte vlastní zdroj energie při výpadcích elektrické energie
  • Získáte dálkový monitoring a ovládání pomocí aplikace
  • Získáte asistenční služby na 2 roky zdarma

Jaké typy systému nabízíme?

  • Fotovoltaika pro ohřev vody
  • Fotovoltaika pro ohřev vody a výrobu elektřiny pro vlastní spotřebu
  • Fotovoltaika od 3 kWp pro výrobu elektřiny pro vlastní potřebu s ukládáním přebytečné energie do baterie
  • Fotovoltaika od 4 kWp pro výrobu elektřiny pro vlastní potřebu s ukládáním přebytečné energie do baterie
  • Fotovoltaika spolupracující s tepelným čerpadlem

Modelový příklad

Časté dotazy zákazníků

Fotovoltaickou elektrárnu je možné umístit na střechu rodinného domu, stodoly nebo garáže. Abyste obdrželi dotaci na fotovoltaickou elektrárnu na uvedený typ budovy, musí být zapsána v katastru nemovitostí.

Pro optimální využití sluneční energie je důležitý sklon a orientace střechy. Solární panely se instalují nejčastěji s jižní orientací, kde bude zachycováno co největší množství sluneční energie. V některých případech budou panely nasměrovány k západu nebo k východu, kde se účinnost využití sluneční energie také vyplatí. 

Na střeše jsou umístěné solární panely, které zachytávají sluneční energii. Uvnitř rodinného domu/garáže/stodoly je umístěn rozvaděč o rozměrech 300 x 800 x 1800 mm, ve kterém se nachází regulátor a baterie. Součástí systému je vzdálený monitoring pro přehled vyrobené energie. Použité komponenty se vyznačují vysokou kvalitou, zárukou výkonu a dlouhou životností.

FTV systém musí být nainstalován na objekt, který je určen k trvalému bydlení dle katastru nemovitostí, nebo na rekreační objekt, kde ale musíte mít zřízen trvalý pobyt nejméně 2 roky. Zároveň je dotace určena pro systémy, kde energie slouží pro vlastní spotřebu s ukládáním přebytků vyrobené elektřiny do baterie nebo do bojleru o minimálním objemu 120 l. 

Ukázka naší práce