Pro soukromé osoby

Tým našich hlavních techniků při vývoji ideální konfigurace Fotovoltaické elektrárny pro použití v rodiném domě testoval nespočet měničů – střídačů, MPPT regulátorů, fotovoltaických panelů a v neposlední řadě i bateriových úložišť. Díky reálným testovacím provozům (přímo v rodiných domech testerů) byla vybrána konfigurace taková, která splňuje pro nás (a doufám že i pro Vás) důležitá kritéria:
  • 3-fázový provoz (většina domácností používá minimálně varnou desku na 3 fáze, nemluvě o čerpadlem atp.)
  • v případě výpadku elektřiny, musí provoz rodinného domu fungovat na všech fázích, bez omezení spotřebičů (vyjma elektrických kotlů a spotřebičů s vysokou okamžitou spotřebou, které by výrazně zkrátili provoz rodinného domu v případě výpadku elektřiny z distribuční soustavy - lze nastavit, jestli budou spotřebiče zálohované či ne)
  • dlouhá životnost všech použitých komponent, včetně záruk na jednotlivé komponenty
  • vysoká účinnost systému a tím i rychlá návratnost
  • cena systému nesmí být nepřímoúměrná návratnosti
  • fotovoltaické elektrárna musí umožňovat ostrovní provoz (v případě dostatku energie v bateriích popřípadě slunce - se odpojí elektrárna od distribuční soustavy tak, aby opravdu se z ní odebírala 0 W !
  • použití takových komponent, aby bylo možné čerpat dotaci na fotovoltaickou elektrárnu v nejvyšší možné míře (NZÚ)
* Vyjma elektrických kotlů a spotřebičů s vysokou okamžitou spotřebou, které by výrazně zkrátili provoz rodinného domu v případě výpadku elektřiny z distribuční soustavy (lze nastavit, jestli budou spotřebiče zálohované či ne)
 
Jen za rok 2021 naše firma nainstalovala na střechy rodinných domů více než 3,5 megawatt fotovoltaických panelů, a téměř 2,5 megawatt v bateriových úložištích. O tom, jak se nám to povedlo, hovoří více naše instalace, než promo akce a reklamy. Fotografie některých našich instalací najdete v sekci Galerie. Na vyžádání poskytneme kontakty ne některé naše zákazníky po celé ČR.